O nás

Chov britských dlouhosrstých koček byl mým snem přibližně od mých 19 let. Od té doby jsem se touto problematikou intenzivně zabývala a po čtyřech letech začala aktivně pátrat po kočkách vhodných do mého chovu. Hledala jsem téměř po celém světě, mým plánem bylo koupit kvalitní linie ze zahraničí a přivézt do Česka novou krev. Po roce hledání se mi podařilo najít jak vhodného kocoura, tak i vytouženou tříbarevnou kočičku. K nim se o rok později přidala další tříbarevná slečna a postupně se náš chov rozrůstá i dál.

Od podzimu 2023 žijeme společně v rodinném domě u Čáslavi, kde mají kočičky k dispozici i zasíťovanou terasu a můžou se proběhnout na čerstvém vzduchu. Naše kočky jsou zvyklé na návštěvy. Mají rády syrové maso, masové konzervy a občas si pochutnají i na tvarohu či dalších dobrotách. Nejoblíbenější hračkou jsou mávátka s udicí, s těmi jsou schopní řádit hodiny :)

Koťátka posíláme do nových domovů ve čtyřech měsících věku. Odchází od nás plně naočkovaná, čipovaná, s průkazem původu, kupní smlouvou a balíčkem do začátku. Jelikož podporuji rané kastrace, všichni mazlíčci jsou také vykastrovaní. Koťátka standardně neodčervujeme, ale pravidelně provádíme laboratorní rozbor výkalů. Pokud rozbor neprokáže přítomnost parazitů, není důvod kotěti podávat chemii v podobě odčervovacích přípravků.