O nás

Chov britských dlouhosrstých koček byl mým snem přibližně od mých 19 let. Od té doby jsem se touto problematikou intenzivně zabývala a po čtyřech letech začala aktivně pátrat po kočkách vhodných do mého chovu. Hledala jsem téměř po celém světě, mým plánem bylo koupit kvalitní linie ze zahraničí a přivézt do Česka novou krev. Po roce hledání se mi podařilo najít jak vhodného kocoura, tak i vytouženou tříbarevnou kočičku. K nim se o rok později přidala další tříbarevná slečna.

Žijeme spolu v bytě v Praze. Mé kočky jsou zvyklé na návštěvy. Mají rádi masové konzervy, syrové maso a občas si pochutnají i na tvarohu či dalších dobrotách. Nejoblíbenější hračkou jsou mávátka s udicí, s těmi jsou schopní řádit hodiny :)

Kočičích výstav se neúčastníme. Za prvé proto, že britská dlouhosrstá kočka ještě v naší chovatelské organizaci FIFe není plně uznána, tudíž nemůžeme dosáhnout titulů jako jiná plemena. Za druhé jsou výstavy stresující jak pro majitele, tak pro samotné kočky. Pohodlí mých koček je pro mě přednější.

Koťátka od nás odejdou naočkovaná, odčervená, s průkazem původu, čipem a balíčkem do začátku. Jelikož podporuji rané kastrace, všichni mazlíčci budou také vykastrovaní.